Rolety wewnętrzne to coraz częściej nabywane produkty, albo jako alternatywa, albo uzupełnienie dla firan i zasłon. Na rynku dostępnych jest kilka ich rodzajów, które poza wyglądem, różnią się także sposobem montażu oraz uzyskiwanym stopniem zaciemnienia przed promieniami słonecznymi. Jak możemy dzięki nim zmienić charakter pomieszczeń w naszych domach?

Dla niezdecydowanych – rolety dzień i noc

Bardzo popularnym rodzajem rolet wewnętrznych są rozwiązania typu duo, które łączą w sobie zalety zarówno rolet, jak i żaluzji. Pozwalają one na subtelne kontrolowanie ilości światła słonecznego, umożliwiając jednocześnie na pozostawienie ograniczonego widoku z zewnątrz. Efekt, który możemy dzięki nim uzyskać zależy przede wszystkim od kolorystyki, choć największą popularnością cieszą się opcje w neutralnych barwach bieli, szarości, brązów i czerni. Są montowane przede wszystkim w salonach i jadalniach, gdzie nadają pomieszczeniom elegancji i klasy.

Dla cieniolubnych – rolety przestrzenne

Rolety przestrzenne montowane są w specjalnych kasetach, które można zaczepić zarówno do okien PCV, jak i tych z drewna i aluminium. Choć umożliwiają przepuszczanie naturalnego światła słonecznego, to w przypadku ciemnych materiałów, gwarantują bardzo duży stopień zaciemnienia. Będzie to więc opcja idealna, szczególnie w pomieszczeniach skierowanych w stronę stoków południowych, które latem bardzo mocno się nagrzewają. Nasz partner, firma Vello, proponuje w tym zakresie także rolety przestrzenne w barwach drewnopodobnych, np. jasnego dębu, orzecha czy mahoniu. Ten ostatni, sprawdzi się głównie w gabinetach, w których chcemy uzyskać wrażenie elegancji i luksusu.

Dla zwolenników funkcjonalności – rolety plisowane

Rolety plisowane to użyteczne rozwiązanie, możemy bowiem montować je na różnej wysokości ramy okiennej, przez co zasłonią dokładnie tę przestrzeń, którą chcielibyśmy zakryć. Są przez to bardzo funkcjonalne, a w zależności od koloru i miejsca usytuowania na szybie, mogą pełnić także funkcję ciekawej dekoracji.

Rolety wewnętrzne są dziś obecne w większości domów, nie tylko jako użyteczne rozwiązanie chroniące przed słońcem, ale także element wystroju.